Červen 2011

Je to tady

30. června 2011 v 17:32 | Terry |  Watashi
Něco pěkného k poslechu^^
SID - Rain (Band Edition)

http://www.topzine.cz/wp-content/uploads/2010/09/kolaz-prazdniny-2.jpg
30.6
Pro spoustu lidí normální den, pro někoho jeden s nejlepších dnů. Důvod? Jednoduchý - konec školy = Prázdniny.

Hell no!//Hello

24. června 2011 v 19:14 | Terry |  SHINee
SHINee... ty mám poslední dobou ho(ooo)dně ráda. A mezi mé nejoblíbenější písničky patří "Hello". Ten clip jsem si zamilovala na první pohled. Ovšem to co jsem našla, to nemá chybu!
Hell no aneb parodie Hello
Ten, kdo ji vymyslel, se musel asi hodně nudit. Ale muselo to dát práce, vymyslet ten text tak, aby přesně seděl na melodii.
(pozn. ne, nejedná o překlad)
(vyplatí se znalost angličtiny)

Who know, if I'll sing next time. I'm coming for you lines~

Ztráta/nález klíčů

21. června 2011 v 18:56 | Terry |  Watashi
Nuda. Tak jako vždy. Sedím v lavici a dívám se z okna. V uších mi nesmí chybět sluchátka, bez těch by to tam nepřežila. Nejhorší je, že je pondělí.
,,Nejsem tu ani pět minut a už chci domů." pronesla jsem (si spíš pro sebe).
,,Já taky." řekla Janča.
Otočila jsem hlavu a usmála se.
*Crrrr*
Učitelka přišila na minutu přesně.
Jsem zvědavá, co zas budem dělat… proletělo mi hlavou. A odpověď? Rozhlas. Tedy přesněji řečeno - rádio. Ach ano, jako deváťáci si máme nachystat vysílání rádia na 45 minut. Já mám kurz japonštiny společně s Lušííí, která se dnes nedostavila.

Kronika

19. června 2011 v 20:14 | Terry |  Watashi
Čím víc se blíží konec školního roku, tím rychleji mi příjde, že ubíhá čas. Mám pocit, jako by to bylo teprve včera, co bylo pondělí. A teď je zase neděle.
Mám být ráda nebo ne?
Ano, sice chci prázdniny, ale na druhou stranu... Jakmile budou prázdniny, času bude utíkat ještě rychleji a to nechci. Nechci se ani loučit s touhle školou (chyba: ne školou, ale s těma, co jsou v té škole)
~~~
V pátek jsem dokončila kroniku (obrázek bude ^^) a mám teď takový zvláštní pocit. Je mi smutno a to není ani konec měsíce.
Sice jsem nevěřila, že bych byla schopná brečet kvůli zakončení základky, ale... Teď myslím, že brečet budu, i na rozlučáku...

(obrázek v kronice)

-
A poučení?
Vždy, když něco skončí, něco nového začne. A tak to bylo, je i bude.

P.S.: Proč mi už druhý článek končí smutně?? O.o

Videa//Lucifer (MV+dance version)

15. června 2011 v 19:29 | Terry |  SHINee
První píseň, kterou jsem od SHINee slyšela, byl právě "Lucifer". V té době, jsem o této skupině absolutně nic nevěděla. Ale ta písnička se mi líbila natolik, že jsem si ji stáhla spolu s "Ring Ding Dong", "Ready or not", "Forever or never" a "Up and down". Zhruba po měsíci jsem na nějaký SHINee úplně zapoměla...
Ubíhaly měsíce a já se díky jedné nejmenované stránce dostala ke korejštině. V tu chvíli jsem si vzpoměla. V mp3 i mobilu jsem si našla výše jmenované skladby a začala je opět poslouchat. To mi však nestačilo. Skupina se mi začala natolik líbit, že jsem si stáhla kompletní diskografii (já bych si i nějaké to CD koupila, ale sežeňte to tady v té pr*eli).
~~~
To jsem odbočila.
SHINee - Lucifer -> skvělá písnička a klip ještě lepší. Nemůžu nic víc než doporučit.

(Taemin is Lucifer xD)

SHINee - Lucifer (dance version) -> dokonalá choreografie z videoclipu na sestříhanou píseň. Skvělé.

(Komentář pod videem: Mám pocit, že jediný hipnotizující je ten kluk v pruhovaným triku (Taemin))


Úplné zatmění měsíce

15. června 2011 v 18:40 | Terry |  Mix
Nevíte někdo jak bude dnes večer? Chtěla bych pozorovat hvězdy a měsíc...
~~~
Dnes ve 21:09 (pro Prahu) budeme moci pozorovat jedno z nejočekávanějšího měsíčního zatmění v tomto desetiletí. Mesíc nám totiž bude procházet přímo středem zemského stínu a plná fáze potrvná skoro 101 minut.
Vidět bude nad jihovýchodním obzorem a do maximální plné fáze se dostane ve 22:13. V tu chvíli bude Měsíc procháze nejtmavější částí zemského stínu. V té době ho nalezneme 7.5°nad obzorem v souhvězdí Hadonoše.
Do konce fáze ve 23:03 pak Měsíc vystoupí do výšky 11.5°. Z planet nalezneme v době maximální fáze zatmění nad jihozápadním obzorem Saturn v souhvězdí Panny.
~~~
Jen aby nám nepršelo ^-^

Anime pro rozlučák

14. června 2011 v 19:41 | Terry |  Watashi
Nikdy jsem neměla ráda výtvarku. Kreslit zátiší a podobný blbosti mě nikdy nebavilo (a ani nešlo). Já, ráda kreslím, ale jen když se mi chce nebo je to něco co mě baví a co se mi líbí…
~~~
Byl školní den, jako každý jiný a právě jsme měli třídní.
Díky tomu, že se blíží konec roku a my letos končíme základku, děláme přípravy na rozlučák. No vlastně… Pomáhají všeho všudy dvě holky a jeden kluk. A ne, mezi ty holky nepatřím. Proč? Protože učitelka nikomu neřekne.
,,Jsem zvědavá, co zas budem dělat." řekla Lušííí, moje spolužačka.
,,Co myslíš? Holky budou zas pomáhat třídní a my budeme mít přednášku na téma "nikdo mi tu nepomáhá" a "všechno musím dělat sama"." odpověděla jsem a strčila si sluchátko do ucha.

Sen? Možná...

14. června 2011 v 15:34 | Terry |  Watashi
Seděla jsem ve třídě a poslouchala velice "zajímavé" kecy naší třídní.
,,Mám to poslepovaný..." mávala jakým si kusem papíru a v tu chvíli jsem stuhla.
Ten pohyb rukou, výraz v obličeji a vzhled okolí. To všechno jsem už někdy viděla. Ano minulý týden jsem měla sen a tam byla naprosto totožná scéna. Nemohla jsem tomu uvěřit. Na pár minut jsem si připadala jako bych byla mimo realitu a přitom to nebylo poprvé...
Někdy v zimě, když jsem ještě chodila do tančení, jsme zrovna dělali stojky (mluvím o tom tančení). Zrovna jsem necvičila (jsem líná jak to prase, měla bych s tím něco dělat) tak jsem se opřela o stěnu a pozorovala své kamarádky, které cvičily. Šok nastal, když jsem zjistila, že scénu před sebou nevidím poprvé. Asi deset sekund jsem byla jako ve snu...
Věříte ve splněné sny? Já už ano, byť trvají jen chvíli...
-
Poučení?
I sen se může stát skutečností, stačí jen čekat... ^-^

Videa//Mir adorable engrish

13. června 2011 v 17:22 | Terry |  MBLAQ
Na youtube najde člověk spoustu videi (to je novinka co?). Já osobně tuto stránku navštěvuji velmi často ^^
Když jsem ji tak projížděla narážela jsem na samé skvosty -.^ Popravdě, hledala jsem nějaké videa s mým oblíbencem z MBLAQ, Mirem. A našla jsem tohle:

Smutek...?

12. června 2011 v 16:27 | Terry |  Watashi
Sedím v pokoji a dívám se z okna. Dešťové kapky mi bubnují do okna. Prší. K tomu poslouchám Hikari no Kioku a nějakým způsobem mě to nutí zavzpomínat si...
To co bylo už nikdy nikdo nevrátí. Je to dobře nebo ne? Chci se vrátit do těch časů, kdy jsem neměla žádné starosti a byla šťastná. Není to tak, že teď bych nebyla, jenom... V září nastupuji na střední, budu muset denně dojíždět, zvykat si na nové prostředí nové lidi... Bojím se toho. Odjakživa mi dělalo problé seznamovat se s novými lidmi. Dalo by se říct, že jsem introvert, ale jak kdy.
Mraky se dostávají na zem první paprsky slunce. Úsměv se mi mihne na tváři. Vždy je nějaká šance na lepší zítřky. Nikdy nevíš co dobrého či špatného přinese zítřek. Nesmím smutnit, protože určitě je na světě něco, kvůli čemu se musí člověk radovat...

↑An Cafe - Smile Ichiban Ii Onna↑

-
Poučení?
Nesmutni a raduj se z maličkostí ^^

Angelo - Hikari no Kioku

12. června 2011 v 14:51 | Terry |  Music
Znáte anime "Tegami Bachi"?
Projíždím internet a nedné nejmenované stránce jsem našla jisté video. Vlastně videoclip na píseň Hikari no Kioku od skupiny Angelo. Neodolávám a pouštím si ho... Po shlédnutí videa a poslechnutí písničky zůstávám ohromena. Jední slovem - nádhera! Hlavně ta písnička (a zpěvák =.=). Tohle si přece nemůžu nechat pro sebe! Proto píši článek na blog abych informovala svět o tomto skvostu.
Když ji tak poslouchám, uvědomuji si, že ji odněkud znám... Projíždím komentáře pod videem a nárážím na komentáře týkající se anime "Tegami Bachi". Tohle anime znám, i když jsem ho neshlédla celé, znám ho. A moc se mi líbilo *přemýšlí proč se na něj nedodívá*. No hlavní je, že jsem si nakonec vzpoměla na spojitost, mezi "Tegami Bachi" a "Hikari no Kioku". Tahle písnička je totiž endigová písneň k tomu anime. Dokonalost.
-
-
(stačí dát "Download")

Sršeň útočí!

12. června 2011 v 12:38 | Terry |  Watashi
Tak si sedím v pokoji, tvořím nový seznam skladeb a najednou slyším podivný zvuk. Takové jako by bzučení (zvláštní, že by bzučení "přeřvalo" hudbu co mi tu hraje?). Tak zvednu hlavu od noťasu a rozhlídnu se. Nikde nic, ale bzučení nepřestává. Co to je? pomyslím si. Zvednu hlavu a 50 cm nad hlavou se mi vznáší snad 3 cm potvora. Okamžitě jsem se zvedla ze židle a přešla jsem na opačnou stranu pokoje tj. ke dveřím. Po menším průzkumu jsem zjistila, že je to sršeň. Ten si tam tak spokojeně poletoval, jako by se nechumelilo (a že se nechumelilo). Neváhala jsem a zavolala pomoc v podobě mého taťky. Do té doby, než se taťka dostal do mého pokoje, sršeň už vyletěl oknem zase ven. Takže teď už stačilo jen zavřít okno a bylo po problému. Uff oddechla jsem si a vrátila se k práci.
-
A poučení?
Nenechávejte otevřené okno, pokud víte, že vám podním lítá jakýkoliv hmyz. ^^
Terry

Asi úvod...?

12. června 2011 v 0:11 | Terry
Jak začít? Nějak nemám nápady, takže to bude klasickým -
Vítej na mém novém blogu číslo 4!
Co tu najdeš?
Většina věcí bude z méno života. Popřípadě se tu objeví věci týkající se japonské a korejské hudby, doramat, anime, mangy a v podstatě Japonska obecně.
Důvod založení?
Těžko říct. Nejspíš z nudy, i když jsem o tom už delší dobu přemýšlela ^-^
Tím to končí má úvodní řeč. Prozatím se loučím.
Terry

Rozcestník

12. června 2011 v 0:11 | Terry

http://www.gokpop.com/img/news/1/1525-ypuf4o93t5.jpg
↑Vše týkající se MBLAQ↑

↑Vše týkající se SHINee↑

↑Vše týkající se Super Junior↑

http://1.bp.blogspot.com/-yGGAjLZrs5Y/TVjqeVUJQgI/AAAAAAACKmA/0bNGYMkJgnk/s1600/tvxq.jpg
↑Vše týkající se DBSK/TVXQ↑

http://4.bp.blogspot.com/_0LFg_Dowu9k/TM8r01nBAkI/AAAAAAAAACY/AzTwy9GIPMQ/s1600/music.jpg
↑Všechna další hudba↑
__